Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Other .
- Authorized Other dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Other CTGHF40
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Cuno CTGHF40 Water Filter Cartridge Hf40
| Manufacturer | Cuno |
|---|---|
| Model Number | CTGHF40 |
| Manufacturer Part # | CTGHF40 |
| Height | 23.25" |
| Width | 5.5" |
| Depth | 10.5" |
| Weight | 3.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Cuno CTGHF40 Cartridge Cuno Hf-40, .2 Micron Bacteria Sediment Chlorine Taste Odor, Cyst Inhibitor, 2.1 Gpm Capacity 25 000 Gal., 11-3/4", Shippiong Wt. 5 Lbs., Fits Aqua-pure Cuno Filter Head Manifold # 76-1132, ( Dp190 ) Or Single Head 76-1131

