Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Cuno CU56135-05 Filter Cartridge Ice Hf190 S
| Manufacturer | Cuno |
|---|---|
| Model Number | CU56135-05 |
| Manufacturer Part # | CU56135-05 |
| Height | 4.8" |
| Width | 4.8" |
| Depth | 28" |
| Weight | 6 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Cuno CU56135-05 Cartridge Cuno Hf90-s, .2 Micron Bacteria Sediment Chlorine Taste Odor, Cyst And Scale Inhibitor, 5 Gpm Capacity 54 000 Gal., Ice Cubers Up To 1450# Per Day, Ice Flakers Up To 2400# Per Day, 20-3/4", Shipping Wt. 5 Lbs.
