Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Other .
- Authorized Other dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Other CUHF-8S
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Cuno CUHF-8S Ice Mach Filter Crtridge Hf8 S
| Manufacturer | Cuno |
|---|---|
| Model Number | CUHF-8S |
| Manufacturer Part # | CUHF-8S |
| Height | 2.25" |
| Width | 2.75" |
| Depth | 10.25" |
| Weight | 1 lb |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Cuno CUHF-8S Scale Inhibitor Cartridge 8-7/8", Cuno Hf8-s, 6 Gpm, 8-7/8", 2-3/4" X 2-1/4" 10-1/4" ( Shipping Dimension ), Shipping Wt. 11 Lbs, Fits Aqua-pure Cuno Filter Head Manifold # 76-1132

