Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Cuno CUHF60-S Ice Mach Filter Crtridge Hf60 S
| Manufacturer | Cuno |
|---|---|
| Model Number | CUHF60-S |
| Manufacturer Part # | CUHF60-S |
| Height | 4.8" |
| Width | 4.8" |
| Depth | 22" |
| Weight | 3.4 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Cuno CUHF60-S Cartridge Cuno Hf60-s, .2 Micron Bacteria Sediment Chlorine Taste Odor, Cyst And Scale Inhibitor, 3.34 Gpm Capacity 35 000 Gal., Coffee Systems Up To 6 Brewers, Ice Cubers Up To 1000# Per Day, Ice Flakers Up To 2400# Per Day, 14-3/4", Shipping Wt. 3.4 Lbs.
