KitchenRestock.com is your trusted source for Other .
- Authorized Other dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Other HF95-CL
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Cuno HF95-CL Cartridge Filter Hf95 C L
| Manufacturer | Cuno |
|---|---|
| Model Number | HF95-CL |
| Manufacturer Part # | HF95-CL |
| Height | 4.5" |
| Width | 4.5" |
| Depth | 28" |
| Weight | 4.83 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Cuno HF95-CL High-flow Water Filtration Cartridge By 3m 5 Micron, Color White, Flow Rate 2.5 Gpm 9.5 Lpm, Instructions Included Yes, Length 21" 533 Mm, Material(s) Plastic, Note 5 Micron, Nsf Certified Yes, Outside Diameter 1/8" 3 Mm, Sold In Quantity 1, Temp Range 4-38 C 40 To 100 F, Weight 4.829 Lb
