Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Other .
- Authorized Other dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Other HF95S
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Cuno HF95S Cartridge Replacement Hf95 S
| Manufacturer | Cuno |
|---|---|
| Model Number | HF95S |
| Manufacturer Part # | HF95S |
| Height | 4.8" |
| Width | 4.8" |
| Depth | 28" |
| Weight | 5.96 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Cuno HF95S Color White, Material Plastic, Length 20 3/4", 527 Mm, Width 4 1/4", 108 Mm, Outer Diameter 4 1/4", 108 Mm, Nsf Certified Y, 5.0 Gpm (18.9 Lpm) Flow Rate, 54 000 Gallon (204 412 Lit)
