Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Curtis PCNG3DV | 1360102273 Premium Cappuccino Next Generation Machine (3) Station Dispenser With Dual Voltage
| Manufacturer | Curtis |
|---|---|
| Model Number | PCNG3DV | 1360102273 |
| Manufacturer Part # | PCNG3DV | 1360102273 |
| Water Source | Automatic |
| Dispenser Heads | 3 |
| Type | Powder Base |
| Wattage | 1800 - 3000 Watts |
| Height | 36.22" |
| Width | 14.65" |
| Depth | 24.36" |
| Weight | 125 lbs |
About this item
Product Details
Product Details
Curtis, PCNG3DV | 1360102273, Premium Cappuccino Next Generation Machine, (3) station dispenser with dual voltage, (3) hoppers (capacity: 1x 5lb hopper and 2x 10lb hoppers), cup clearance 8.31", 5.3 gallon water tank volume, digital LCD scroll-through programming, touch controls, cup guide and removal drip tray, 1800/3000W, 15/14.5 amps, 2W/3W+G, 120-220/50-60/1-ph

