FREE Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Curtis PCNG4300 | 1360102214 Premium Cappuccino Next Generation Machine (4) Station Dispenser With Lift Door
| Manufacturer | Curtis |
|---|---|
| Model Number | PCNG4300 | 1360102214 |
| Manufacturer Part # | PCNG4300 | 1360102214 |
| Dispenser Heads | 4 |
| Wattage | 1800 - 3000 Watts |
| Water Source | Automatic |
| Type | Powder Base |
| Height | 36.17" |
| Width | 20.87" |
| Depth | 24.38" |
| Weight | 160 lbs |
About this item
Product Details
Product Details
Curtis, PCNG4300 | 1360102214, Premium Cappuccino Next Generation Machine, (4) station dispenser with lift door, (4) hoppers (capacity: 2x 5lb hoppers and 2x 10lb hoppers), cup clearance 8.31", 5.3 gallon water tank volume, digital LCD scroll-through programming, touch controls, cup guide and removal drip tray, 1800W, 15amps, 2W+G, 120/50-60hz/1-ph

