FREE Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Curtis PCNG5300 | 1360102208 Premium Cappuccino Next Generation Machine (5) Station Dispenser With Lift Door
| Manufacturer | Curtis |
|---|---|
| Model Number | PCNG5300 | 1360102208 |
| Manufacturer Part # | PCNG5300 | 1360102208 |
| Dispenser Heads | 5 |
| Wattage | 1800 - 3000 Watts |
| Water Source | Automatic |
| Type | Powder Base |
| Height | 36.17" |
| Width | 20.87" |
| Depth | 24.38" |
| Weight | 160 lbs |
About this item
Product Details
Product Details
Curtis, PCNG5300 | 1360102208, Premium Cappuccino Next Generation Machine, (5) station dispenser with lift door, (5) hoppers (capacity: 3x 5lb hoppers and 2x 10lb hoppers), 5.3 gallon water tank volume, digital LCD scroll-through programming, touch controls, cup guide and removal drip tray, 1800W, 15amps, 2W+G, 120V/50-60hz/1-ph

