$16.33
$20.60
Compare Price
You save
$4.27
(21%)
Unit price
/
Unavailable
Delivery to:
Estimated Shipping Time
Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Curtis .
- Authorized Curtis dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Curtis WC-3516
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Curtis WC-3516 Leg (3/8 16 6"h S/s)
Item:
#1178719
Technical details
| Manufacturer | Curtis |
|---|---|
| Model Number | WC-3516 |
| Manufacturer Part # | WC-3516 |
| Height | 1.75" |
| Width | 1.5" |
| Depth | 6.5" |
| Weight | 0.88 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
Curtis WC-3516 Leg (3/8 16 6"h S/s)
$16.33
$20.60
You save
$4.27
(21%)
Unit price
/
Unavailable
About this item
Product Details
Product Details
Curtis WC-3516 Material Stainless Steel, Height 6" Adjustable, 152 Mm Adjustable, Thread 3/8-16 Mounting Stud