Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Curtis .
- Authorized Curtis dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Curtis WC-443
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Curtis WC-443 Contactor 3pole 50a 208 240va
Item:
#1535543
Technical details
| Manufacturer | Curtis |
|---|---|
| Model Number | WC-443 |
| Manufacturer Part # | WC-443 |
| Height | 3.05" |
| Width | 4.7" |
| Depth | 5.05" |
| Weight | 1.54 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Curtis WC-443 Contactor 3pole 50a 208 240va
