KitchenRestock.com is your trusted source for Curtis .
- Authorized Curtis dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Curtis WC-827
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Curtis WC-827 Water Valve 3/8" X 3/8" Hose 120v
| Manufacturer | Curtis |
|---|---|
| Model Number | WC-827 |
| Manufacturer Part # | WC-827 |
| Height | 2.7" |
| Width | 4.15" |
| Depth | 5.6" |
| Weight | 0.5 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Curtis WC-827 Water Inlet Valve, [ Water ] [ Size 3/8" X 3/8" Hose ] [ Nc ] [ 120 V ] [, Brand Wilbur Curtis ] [ Mfg# Wc827 ] .75 Gpm, Eaton, Curtis Coffee 230
