Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Curtis .
- Authorized Curtis dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Curtis WC1037
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Curtis WC1037 Water Pump 120vac
| Manufacturer | Curtis |
|---|---|
| Model Number | WC1037 |
| Manufacturer Part # | WC1037 |
| Height | 4.4" |
| Width | 6.3" |
| Depth | 9.7" |
| Weight | 5.65 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Curtis WC1037 Pump Water W/fittings 120 Vac 75w 3000 Rpm., , Fits Wilbur Curtis Models, , Ru-1000 - Ru Automatic Coffee Urn Ru-150 Ru-225 Ru-300, Ru-600 Ru-150-2 Ru-150-20 Ru-225-12 Ru-225-20, Ru-300-12 Ru-300-28 Ru-300-20 Ru-600-12 Ru-600-28, Ru-600-20, Ru-1000-12 Ru-1000-20.

