Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Curtis WCWC906 Coffee Element 220v 2000w
| Manufacturer | Curtis |
|---|---|
| Model Number | WCWC906 |
| Manufacturer Part # | WCWC906 |
| Height | 2.2" |
| Width | 4.3" |
| Depth | 7.1" |
| Weight | 0.8 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Curtis WCWC906 Immersion Element, [ 220v 2000w 1ph ] [ 6-1/4" X 3-1/4" ], [terminals Screw 10-32 [ W/ Nuts And Gaskets ], Curtis Coffee 12 200 300 312

