- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Delfield CV5E Blast Chiller/Shock Freezer Undercounter Single Section
| Manufacturer | Delfield |
|---|---|
| Model Number | CV5E |
| Manufacturer Part # | CV5E |
| Refrigeration | Self-contained Refrigeration |
| Height | 37" |
| Width | 33.07" |
| Depth | 30.31" |
| Weight | 278 lbs |
| cETLus | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Certifications
ETL US & Canada Listed
The item meets or exceeds ETL safety standards as well as those set by Canada and the U.S.
