Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Other aftermarket .
- Engineered to match existing Other units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Other MCC2FAM-0239-025
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Delfield MCC2FAM-0239-025 Fan Motor 120v W/5" Fan
| Fits with Manufacturer | Delfield |
|---|---|
| Model Number | MCC2FAM-0239-025 |
| Manufacturer Part # | MCC2FAM-0239-025 |
| Height | 5" |
| Width | 2.5" |
| Depth | 10" |
| Weight | 1.5 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | China |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Delfield MCC2FAM-0239-025 Fan Motor W/ 5" Fan Blade Cw, 120v 3/16" X 1-3/8" Shaft 5/8" Stack .70a 3000rpm, 3" Wire Leads 5" Cw Clear Fan, Glenco, Mccall

