Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Delfield aftermarket .
- Engineered to match existing Delfield units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Delfield SEP90080
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Delfield SEP90080 Warmer Element 120v 1000w
| Fits with Manufacturer | Delfield |
|---|---|
| Model Number | SEP90080 |
| Manufacturer Part # | SEP90080 |
| Height | 0.5" |
| Width | 10.5" |
| Depth | 17.5" |
| Weight | 0.44 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Delfield SEP90080 Warmer Element [ 120v 1000w 1ph ] [ 17 1/2" X 10 1/4" ], [terminals [flag 10-32 Insert ], For 10-32 Screw Use # 26-2345, Seco Steam Table.

