Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Dexter Russell 11203 Sani-Safe® (EP153¾-3DP) Boning Knife 3-3/4" With 3° Degree Drop Point
| Manufacturer | Dexter Russell |
|---|---|
| Model Number | 11203 |
| Manufacturer Part # | 11203 |
| Handle Material | Plastic / Poly - |
| Blade Material | High Carbon Stainless Steel |
| Blade Length | 2" - 3" |
| Style | Stamped |
| Handle Color | Orange Handle |
| Height | 0.17" |
| Width | 10.68" |
| Depth | 4.62" |
| Weight | 0.19 lbs |
About this item
Product Details
Product Details
Dexter Russell, 11203, Sani-Safe® (EP153¾-3DP) Boning Knife, 3-3/4", with 3° degree drop point, stain-free, high-carbon steel, non-slip, orange, polypropylene handle
