Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Dexter Russell 11233B Sani-Safe® (EP156HGB) Boning Knife 6" Hollow Ground Stain-free
| Manufacturer | Dexter Russell |
|---|---|
| Model Number | 11233B |
| Manufacturer Part # | 11233B |
| Handle Material | Plastic / Poly - |
| Blade Material | High Carbon Stainless Steel |
| Blade Length | 6" - 7" |
| Handle Color | Black Handle |
| Style | Stamped |
| Height | 0.2" |
| Width | 12.37" |
| Depth | 5.37" |
| Weight | 0.23 lbs |
About this item
Product Details
Product Details
Dexter Russell, 11233B, Sani-Safe® (EP156HGB) Boning Knife, 6" hollow ground, stain-free, high-carbon steel, non-slip, black, polypropylene handle
