Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Dexter Russell 19700 Traditional™ (PS8698PCP) Perforated Turner 8" X 3" Stainless Steel
| Manufacturer | Dexter Russell |
|---|---|
| Model Number | 19700 |
| Manufacturer Part # | 19700 |
| Handle Material | Wood |
| Blade Length | 8" |
| Blade Width | 3" |
| Height | 0.62" |
| Width | 15" |
| Depth | 3.87" |
| Weight | 0.54 lbs |
| Made in USA | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Dexter Russell, 19700, Traditional™ (PS8698PCP) Perforated Turner, 8" x 3", stainless steel, offset blade, rosewood handle, Perfect Cutlery Packaging, Made in USA
Certifications
Made in the USA
This item was made in the United States of America.
