Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Dexter Russell 20393 Sani-Safe® (3PC. CUTLERY SET) Cutlery Set 3 Piece 10" Cooks Knife
| Manufacturer | Dexter Russell |
|---|---|
| Model Number | 20393 |
| Manufacturer Part # | 20393 |
| Packaging | Display Package |
| Pieces | 3 |
| Height | 0.6" |
| Width | 20.18" |
| Depth | 6.62" |
| Weight | 0.92 lbs |
| NSF | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Dexter Russell, 20393, Sani-Safe® (3PC. CUTLERY SET) Cutlery Set, 3 piece, 10" cooks knife, 6" boning knife & 3-1/4" paring knife, NSF Certified
Certifications
NSF Listed
The item meets the standards imposed by NSF International. These standards relate to health, public safety and the environment.
