$18.99
$36.00
Compare Price
You save
$17.01
(47%)
Unit price
/
Unavailable
Delivery to:
Estimated Shipping Time
Why shop with us
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Additional Question? Ask an Expert
Dexter Russell 2060 Traditional™ (1376HBR) Ham Boning Knife 6" High-carbon Steel
Item:
#1854098
10+ bought in past months
Technical details
| Manufacturer | Dexter Russell |
|---|---|
| Model Number | 2060 |
| Manufacturer Part # | 2060 |
| Blade Material | High Carbon Steel |
| Style | Stamped |
| Blade Length | 6" - 7" |
| Blade Type | Flexible |
| Handle Material | Wood |
| Handle Color | Wood Handle |
| Height | 0.25" |
| Width | 11" |
| Depth | 3.62" |
| Weight | 0.19 lbs |
Dexter Russell 2060 Traditional™ (1376HBR) Ham Boning Knife 6" High-carbon Steel
$18.99
$36.00
You save
$17.01
(47%)
Unit price
/
Unavailable
About this item
Product Details
Product Details
Dexter Russell, 2060, Traditional™ (1376HBR) Ham Boning Knife, 6", high-carbon steel, flexible, rosewood handle
