$16.99
$32.25
Compare Price
You save
$15.26
(47%)
Unit price
/
Unavailable
Delivery to:
Estimated Shipping Time
Why shop with us
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Additional Question? Ask an Expert
Dexter Russell 2661 Traditional™ (1012G-6) Boning Knife 6" Stiff
Item:
#1854275
Technical details
| Manufacturer | Dexter Russell |
|---|---|
| Model Number | 2661 |
| Manufacturer Part # | 2661 |
| Blade Material | High Carbon Steel |
| Handle Color | Wood Handle |
| Blade Length | 6" - 7" |
| Style | Stamped |
| Blade Type | Stiff |
| Handle Material | Wood |
| Height | 0.25" |
| Width | 11" |
| Depth | 3.62" |
| Weight | 0.25 lbs |
Dexter Russell 2661 Traditional™ (1012G-6) Boning Knife 6" Stiff
$16.99
$32.25
You save
$15.26
(47%)
Unit price
/
Unavailable
About this item
Product Details
Product Details
Dexter Russell, 2661, Traditional™ (1012G-6) Boning Knife, 6", stiff, high-carbon steel, beech handle
