Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Dexter Russell 31645H Basics® (P94855H) Hamburger Turner 6" X 3" Square End
| Manufacturer | Dexter Russell |
|---|---|
| Model Number | 31645H |
| Manufacturer Part # | 31645H |
| Blade Width | 3" |
| Blade Length | 6" Blade |
| Handle Material | Plastic / Poly - |
| Height | 0.62" |
| Width | 12.12" |
| Depth | 3.87" |
| Weight | 0.54 lbs |
| NSF | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Dexter Russell, 31645H, Basics® (P94855H) Hamburger Turner, 6" x 3", square end, stainless steel, offset blade with heat resistant polypropylene blue handle, NSF Certified
Certifications
NSF Listed
The item meets the standards imposed by NSF International. These standards relate to health, public safety and the environment.
