Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Dexter Russell 6123 Sani-Safe® (SB12-6) Skinning Knife 6" High-carbon Steel
| Manufacturer | Dexter Russell |
|---|---|
| Model Number | 6123 |
| Manufacturer Part # | 6123 |
| Length | 6" |
| Handle Material | Plastic |
| Handle Color | White Handle |
| Style | Stamped |
| Height | 0.27" |
| Width | 12.25" |
| Depth | 4.93" |
| Weight | 0.33 lbs |
| NSF | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Dexter Russell, 6123, Sani-Safe® (SB12-6) Skinning Knife, 6", high-carbon steel, non-slip, stain-free, polypropylene white handle, NSF Certified
Certifications
NSF Listed
The item meets the standards imposed by NSF International. These standards relate to health, public safety and the environment.
