Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Dexter Russell 7020 Traditional™ (P10) Ceramic Sharpener 10" Ceramic Blade
| Manufacturer | Dexter Russell |
|---|---|
| Model Number | 7020 |
| Manufacturer Part # | 7020 |
| Blade Length (approximate) | 10" |
| Handle Material | Plastic / Poly - |
| Height | 0.62" |
| Width | 16.37" |
| Depth | 3.87" |
| Weight | 0.52 lbs |
About this item
Product Details
Product Details
Dexter Russell, 7020, Traditional™ (P10) Ceramic Sharpener, 10", ceramic blade, polypropylene black handle, with swivel ring
