Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Dexter Russell 83106 Traditional™ (KG10W) Knife Guard 10-3/8" X 2-1/8" Wide
| Manufacturer | Dexter Russell |
|---|---|
| Model Number | 83106 |
| Manufacturer Part # | 83106 |
| Knife Type | Wide |
| Blade Length | 10-3/8" |
| Color | Black |
| Material | Plastic |
| Height | 0.25" |
| Width | 11" |
| Depth | 2.75" |
| Weight | 0.1 lbs |
About this item
Product Details
Product Details
Dexter Russell, 83106, Traditional™ (KG10W) Knife Guard, 10-3/8" x 2-1/8", wide, one-piece, non-scratch lining, offset cutout
