- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Dinex DXSN-105-CL Mug Single Opening Lid Compatible With SN-103 & SN-104 Mugs - cs
| Manufacturer | Dinex |
|---|---|
| Model Number | DXSN-105-CL |
| Manufacturer Part # | DXSN-105-CL |
| Height | 8.5" |
| Width | 11.5" |
| Depth | 7.5" |
| Weight | 5 lbs |
| UPC | 015845301618 |
| BPA Free | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Dinex, DXSN-105-CL, Mug Single Opening Lid, compatible with SN-103 & SN-104 mugs, polypropylene, BPA free, clear (24 each per case)
Certifications
BPA FREE
The item has been evaluated and has been found to be free of bisphenol A.
