Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Other aftermarket .
- Engineered to match existing Other units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Other 30-0034
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Dito Dean 30-0034 Plate Mnt Castr W/brk 4 W 2 3/8 X 3 5/8
| Fits with Manufacturer | Dito Dean |
|---|---|
| Model Number | 30-0034 |
| Manufacturer Part # | 30-0034 |
| Height | 5.5" |
| Width | 2.5" |
| Depth | 5.75" |
| Weight | 2 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Dito Dean 30-0034 [4" Dia] X [1-1/4" Wide] Plate Mount Caster W/brake, (3/8" Axle) (1/2" Bore) (1-1/2" Hub Width), Treade Type-flat Delrin Bearing 275 Lbs, (plate Size 2-3/8" X 3-5/8" And 1-3/4" X 3" Hole Centers), (load Height -5") ( Rubber Wheel Only # 28-1310, Us Range Ps Px P11

