$666.42
$980.36
Compare Price
You save
$313.94
(32%)
Unit price
/
Unavailable
Delivery to:
Estimated Shipping Time
Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Dormont .
- Authorized Dormont dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Dormont 16125KIT2S36
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Dormont 16125KIT2S36 Safety System Kit 36" Blue Hose 1/4" Dia
Item:
#1151207
Technical details
| Manufacturer | Dormont |
|---|---|
| Model Number | 16125KIT2S36 |
| Manufacturer Part # | 16125KIT2S36 |
| Height | 4.2" |
| Width | 10.9" |
| Depth | 27.5" |
| Weight | 7.4 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
Dormont 16125KIT2S36 Safety System Kit 36" Blue Hose 1/4" Dia
$666.42
$980.36
You save
$313.94
(32%)
Unit price
/
Unavailable
About this item
Product Details
Product Details
Dormont 16125KIT2S36 Safety System Kit 36" Blue Hose 1/4" Dia
