KitchenRestock.com is your trusted source for Dormont aftermarket .
- Engineered to match existing Dormont units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Dormont 1650BP60-0.15
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Dormont 1650BP60-0.15 Jet Force Gas Hose Only 1/2" X 60"l
| Fits with Manufacturer | Dormont |
|---|---|
| Model Number | 1650BP60-0.15 |
| Manufacturer Part # | 1650BP60-0.15 |
| Height | 1.25" |
| Width | 5.75" |
| Depth | 29.5" |
| Weight | 2.25 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Dormont 1650BP60-0.15 Jet Force Gas Hose, Yellow Plastic Coated Stainless Steel Corrugated, And Braided Gas Hose With Female Swivel Ends., Approvals Csa Nsf, Includes, Gas Male Flare Fitting 1/2" Mpt X 1/2" Flare, Gas Female Flare Fitting 1/2" Fpt X 1/2" Flare

