Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Dormont .
- Authorized Dormont dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Dormont 1675KITCF2SPS48
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Dormont 1675KITCF2SPS48 Kit Gas Hose 3/4"x48" Sfty Set
| Manufacturer | Dormont |
|---|---|
| Model Number | 1675KITCF2SPS48 |
| Manufacturer Part # | 1675KITCF2SPS48 |
| Height | 2.75" |
| Width | 10.5" |
| Depth | 26.75" |
| Weight | 8.99 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Dormont 1675KITCF2SPS48 Length 48" Gas Hose, Includes (2) Swivel Max Fittings Saftey-set Caster, Channels, Equipment Restraining Device W/ Hardware, Safety Quik Disconnect Heavy Duty Gas Hose, National Pipe Thread 3/4" Fittings
