Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Dormont .
- Authorized Dormont dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Dormont DOR16100KITCF2S48PS
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Dormont DOR16100KITCF2S48PS Kit Gas Hose 1"x48" W/sfty Set
| Manufacturer | Dormont |
|---|---|
| Model Number | DOR16100KITCF2S48PS |
| Manufacturer Part # | DOR16100KITCF2S48PS |
| Height | 3" |
| Width | 10.25" |
| Depth | 26.75" |
| Weight | 11.54 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Dormont DOR16100KITCF2S48PS Length 48" Gas Hose, Includes (2) Swivel Max Fittings Safety-set Caster, Channels, Equipment Restraining Device With Hardware, Hvy, Duty Gas Hose Safety Quik Disconnect, National Pipe Thread 3/4" Fittings

