Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Dormont .
- Authorized Dormont dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Dormont WD20
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Dormont WD20 20gpm Grease Intercepter
| Manufacturer | Dormont |
|---|---|
| Model Number | WD20 |
| Manufacturer Part # | WD20 |
| Height | 15" |
| Width | 24" |
| Depth | 15.75" |
| Weight | 81 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Dormont WD20 Dormont Grease Intercepter, Flow Rate 20 Gpm, Grease Capacity 40 Lbs, Inlet/outlet 3", 24"l X 15-3/4"w X 15"h
