FREE Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Dormont .
- Authorized Dormont dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Dormont WD50
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Dormont WD50 50gpm Grease Interceptor
| Manufacturer | Dormont |
|---|---|
| Model Number | WD50 |
| Manufacturer Part # | WD50 |
| Height | 21.5" |
| Width | 32" |
| Depth | 22" |
| Weight | 149 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Dormont WD50 Dormont Grease Intercepter, Flow Rate 50 Gpm, Grease Capacity 100 Lbs, Inlet/outlet 4", 32"l X 22"w X 21-1/2"h
