Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Groen aftermarket .
- Engineered to match existing Groen units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Groen GAC230
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Doyon GAC230 Gas Control Valve 1/2" 24v
| Fits with Manufacturer | Doyon |
|---|---|
| Model Number | GAC230 |
| Manufacturer Part # | GAC230 |
| Height | 4" |
| Width | 5" |
| Depth | 6" |
| Weight | 2.38 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Doyon GAC230 [ Nat ] [ Size 1/2" Fpt ] [ Nat Safety ] [ 24 V ], [ Width 4-1/8" ] [ Brand Honeywell ][ Mfg# Vr8205a2024 ], [ 225 000 Btu ], If Needed For Lp Also Order 51-1227 ], Bakers Pride, Convection Oven X60 Early Co11g, Groen Braising Pan Chfp/2 Hfp/2., Lincoln Oven 1116 From S/n 2000200 To 2011383 W/honeywell, Valve., Southbend Convection Oven Series Gs Gb

