$288.40
$592.00
Compare Price
You save
$303.60
(51%)
Unit price
/
Unavailable
Delivery to:
Estimated Shipping Time
Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Duke aftermarket .
- Engineered to match existing Duke units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Duke 175871
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Duke 175871 Blower 115v 60 Hz
Item:
#1145528
Technical details
| Fits with Manufacturer | Duke |
|---|---|
| Model Number | 175871 |
| Manufacturer Part # | 175871 |
| Height | 7.5" |
| Width | 7.25" |
| Depth | 10.25" |
| Weight | 2 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
Duke 175871 Blower 115v 60 Hz
$288.40
$592.00
You save
$303.60
(51%)
Unit price
/
Unavailable
About this item
Product Details
Product Details
Duke 175871 Blower Motor Assembly 115v 60hz, Duke Broiler Fbb

