KitchenRestock.com is your trusted source for Keating aftermarket .
- Engineered to match existing Keating units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Keating 2113
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Duke 2113 Switch 2 3/8 Ctr Dpst
| Fits with Manufacturer | Duke |
|---|---|
| Model Number | 2113 |
| Manufacturer Part # | 2113 |
| Height | 1.5" |
| Width | 2" |
| Depth | 4.5" |
| Weight | 0.3 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Duke 2113 [ Toggle Switch ] [ Fits Hole 2-3/8" Ctrs ] [ On/off ], [ Dpst ] [ Terminals 4 (screws) ], [ Volt/amp 30a/120v-277v ] [ Color -green/brown], Delfield Warmer 549-cd 561-cd 573-ch Kh2 Kh2-nu Kh3, Kh3-nu Kh4 Kh5 Kh5-nu Kh6 Sh2s Sh3s Sh4s Sh5s Sh6s, Keating Griddle 36fld 48fld, Wells Fryer F55 F85, For Lighted Switch Use # 42-1493

