$52.61
$108.00
Compare Price
You save
$55.39
(51%)
Unit price
/
Unavailable
Delivery to:
Estimated Shipping Time
Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Duke aftermarket .
- Engineered to match existing Duke units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Duke 212942
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Duke 212942 Warmer Element 118v 500w
Item:
#1140305
5+ bought in past months
Technical details
| Fits with Manufacturer | Duke |
|---|---|
| Model Number | 212942 |
| Manufacturer Part # | 212942 |
| Height | 3" |
| Width | 8.7" |
| Depth | 16.5" |
| Weight | 0.5 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
Duke 212942 Warmer Element 118v 500w
$52.61
$108.00
You save
$55.39
(51%)
Unit price
/
Unavailable
About this item
Product Details
Product Details
Duke 212942 Dome Element 118v 500w 1ph [ 8-1/2" X 16-1/2" ], [terminals Female, Duke Steamtable

