$65.72
$142.00
Compare Price
You save
$76.28
(54%)
Unit price
/
Unavailable
Delivery to:
Estimated Shipping Time
Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Duke aftermarket .
- Engineered to match existing Duke units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Duke 2239-2
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Duke 2239-2 Warmer Element 208v 750w
Item:
#1140279
5+ bought in past months
Technical details
| Fits with Manufacturer | Duke |
|---|---|
| Model Number | 2239-2 |
| Manufacturer Part # | 2239-2 |
| Height | 3.5" |
| Width | 7" |
| Depth | 18.5" |
| Weight | 0.9 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
Duke 2239-2 Warmer Element 208v 750w
$65.72
$142.00
You save
$76.28
(54%)
Unit price
/
Unavailable
About this item
Product Details
Product Details
Duke 2239-2 Loop Element [ 208v 750w 1ph ], [ 16-1/2" X 7"] [terminals Female, Duke Steamtable
