Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Duke aftermarket .
- Engineered to match existing Duke units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Duke 2241
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Duke 2241 Warmer Element 208v 1000w
| Fits with Manufacturer | Duke |
|---|---|
| Model Number | 2241 |
| Manufacturer Part # | 2241 |
| Height | 3.5" |
| Width | 7" |
| Depth | 18.5" |
| Weight | 0.9 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Duke 2241 Loop Element [ 208v 1000w 1ph ], [ 17-1/2" X 7-1/4" X 3-1/2"h ], Wire Leads W/terminals Female, Duke Steamtable

