FREE Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Duke TST-18SS-VALUE (REPLACES 318-25SS) Thurmaduke™ Solid Top Unit Utility Counter
| Manufacturer | Duke Manufacturing |
|---|---|
| Model Number | TST-18SS-VALUE |
| Manufacturer Part # | TST-18SS-VALUE |
| Working Height | 36" Working Height |
| Design | Mobile Modular, Open Rear With Undershelves |
| Type | Solid Top Unit |
| Overall Width (side - side) | 16" - 24" Wide (side - Side) |
| Top Construction | Stainless Steel Top |
| Base Construction | Stainless Steel Base |
| Height | 36" |
| Width | 18" |
| Depth | 32" |
| Weight | 200 lbs |
| NSF | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Duke Manufacturing, TST-18SS-VALUE, (REPLACES 318-25SS) Thurmaduke™ Solid Top Unit, utility counter, 18"W x 32"D x 36"H, 16ga stainless steel top, 20ga stainless steel body & undershelves, 6"H stainless steel legs with adjustable feet (casters prohibited due to tipping), NSF
Certifications
NSF Listed
The item meets the standards imposed by NSF International. These standards relate to health, public safety and the environment.
