Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Blodgett aftermarket .
- Engineered to match existing Blodgett units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Blodgett 13058
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Dynamic Cooking Systems 13058 Thermostat K 3/16 X 11 5/8 36
| Fits with Manufacturer | Dynamic Cooking Systems |
|---|---|
| Model Number | 13058 |
| Manufacturer Part # | 13058 |
| Height | 2.5" |
| Width | 2" |
| Depth | 12" |
| Weight | 0.6 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Dynamic Cooking Systems 13058 [ Type - K ] [ Temp 140-500 ] [ Bulb 3/16" X 11-5/8" ], [ Cap 36" ] Mount 1 [ For Dial Use # 22-1065, Back T Stat Knob W/ White Numbers [ 2-1/4" Dia ], [ Off-500-200] [mount .187"] [flat Down ], Blodgett, Oven Series Dfg (cook Only) Ef /eze Fa/gzl (cook & Hold, W/elec Ignition)., Dynamic Cooking Systems Oven Fsco.
