Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Other aftermarket .
- Engineered to match existing Other units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Other 55764-1
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Dynamic Cooking Systems 55764-1 T'stat Bjwa
| Fits with Manufacturer | Dynamic Cooking Systems |
|---|---|
| Model Number | 55764-1 |
| Manufacturer Part # | 55764-1 |
| Height | 3" |
| Width | 2" |
| Depth | 12.3" |
| Weight | 0.71 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Dynamic Cooking Systems 55764-1 Viewed From Rear See "bj Outlet Positions", W/ By-pass Adj At Top & Gas Inlet Down, [ Bjwa T Stat 1/4" Npt ] [ Temp Low-500 ], [ Bulb 3/16" X 11-3/16" ] [ Cap 48" ] [ Out "c" Rear, [ Rotation 0 Degrees Body Down ], Dcs Knob # 22-1163 [ 2" Dia ] [ Off-low-250-500] [mount, 11/16"][notch Down] 1-3/16" Protrusion, Dynamic Cooking Systems, Oven Range - Oven Section.

