Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Electrolux .
- Authorized Electrolux dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Electrolux 22-0706-01
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Electrolux 22-0706-01 Knife Curved
Item:
#1179523
Technical details
| Manufacturer | Electrolux |
|---|---|
| Model Number | 22-0706-01 |
| Manufacturer Part # | 22-0706-01 |
| Height | 2" |
| Width | 3" |
| Depth | 5" |
| Weight | 0.12 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Electrolux 22-0706-01 Material Stainless Steel, Length 4 9/16", 116 Mm, Width 2 1/8", 54 Mm, Includes (4) # 223-1290 Screws, Thickness 1/16", 2 Mm

