Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Ember Glo .
- Authorized Ember Glo dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Ember Glo 160900
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Ember Glo 160900 E2424 240v 1500w Element
Item:
#1469589
Technical details
| Manufacturer | Ember Glo |
|---|---|
| Model Number | 160900 |
| Manufacturer Part # | 160900 |
| Height | 6" |
| Width | 7" |
| Depth | 26" |
| Weight | 3 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Ember Glo 160900 E2424 240v 1500w Element
