Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Ember Glo .
- Authorized Ember Glo dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Ember Glo 160950
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Ember Glo 160950 E2424 208v 1500w Element
Item:
#1469824
Technical details
| Manufacturer | Ember Glo |
|---|---|
| Model Number | 160950 |
| Manufacturer Part # | 160950 |
| Height | 5.25" |
| Width | 6.31" |
| Depth | 18.25" |
| Weight | 1.4 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
Ember Glo 160950 E2424 208v 1500w Element
$229.99
Unit price
/
Unavailable
About this item
Product Details
Product Details
Ember Glo 160950 E2424 208v 1500w Element
