Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Ember Glo .
- Authorized Ember Glo dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Ember Glo 4576-20
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Ember Glo 4576-20 Grate Bar (pk 12) 8 3/8 Long 9/16 Dia.
Item:
#1194504
Technical details
| Manufacturer | Ember Glo |
|---|---|
| Model Number | 4576-20 |
| Manufacturer Part # | 4576-20 |
| Height | 2" |
| Width | 5" |
| Depth | 9.25" |
| Weight | 1.93 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
Ember Glo 4576-20 Grate Bar (pk 12) 8 3/8 Long 9/16 Dia.
About this item
Product Details
Product Details
Ember Glo 4576-20 Grate Bar (pk 12) 8 3/8 Long 9/16 Dia.

