Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Emerson EK 083S Filter Drier Liquid Line
| Fits with Manufacturer | Emerson |
|---|---|
| Model Number | EK 083S |
| Manufacturer Part # | EK 083S |
| Height | 3" |
| Width | 3" |
| Depth | 7" |
| Weight | 1.15 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Emerson EK 083S Parker Liquid Line Filter Drier- Gold Label, 3/8" Odf Solder, Model 083s, Compatible With All Commercially Available Refrigerants

