Why shop with us
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Additional Question? Ask an Expert
Emerson EK 084S Filter Drier Liquid Line
Item:
#1203588
Technical details
| Manufacturer | Emerson |
|---|---|
| Model Number | EK 084S |
| Manufacturer Part # | EK 084S |
| Height | 3" |
| Width | 3" |
| Depth | 7" |
| Weight | 1.15 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Emerson EK 084S Parker Liquid Line Filter Drier- Gold Label, 1/2" Odf Solder, Model 084s, Compatible With All Commercially Available Refrigerants

